Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drukuj

Wczasy Chłapowo - Atrakcje i Wypoczynek

Nie bez powodu znalazłeś ten artykuł. Na pewno słyszałeś o Chłapowie i o możliwości wyjazdu na wczasy, w to urokliwe miejsce. Poniżej przedstawimy Tobie parę pomysłów jakie warto zwiedzić na wczasach w tej pięknej miejscowości.

Architektura w Chłapowie i okolicach.

Przyjeżdżając na wczasy warto zapoznać się z architekturą w okolicy Chłapowa. Występują tu liczne latarnie, porty oraz pozostałości po II wojnie światowej. Jedną z ciekawszych latarni jest latarnia w Rozewiu. Do Rozewia warto pojechać też ze względu na najdalej wysunięty punkt w Polsce. Poniżej kilka zdjęć które sam możesz zrobić na wczasach w Chłapowie.

Bałtycka przyroda

Nigdzie w Polsce nie znajdziesz takiego zderzenia górzystych terenów kaszubskich z bałtyckim morzem. Dzięki temu możesz podziwiać w Chłapowie piękne klify, doliny oraz wąwozy. Obowiązkowo trzeba zwiedzić "Dolinę Chłapowską". Niesamowitą atrakcją dla wczasowiczów jest sam półwysep. Ciągnące się kilometrami morskie lasy są idealnym miejscem na przechadzki piesze oraz wyprawy rowerowe. Jeszcze się zastanawiasz czy przyjechać do Chłapowa? Czytaj dalej! 

Aktywne wczasy

Chłapowo to idealna baza wypadowa na kitesurfing i windsurfing. Zaraz obok masz słynną Zatokę Pucką gdzie trenują nasi mistrzowie tych sportów. Dodatkowo znajduje się tu ogromna liczba szkółek kite oraz windsurfing. Tam instruktorzy pomogą Tobie postawić pierwsze kroki w tych dyscyplinach. Mówi się że są to niebezpieczne sporty, ale z pomocą instruktora zobaczysz że można nad nimi zapanować. Gotowy na przygodę?